۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۶:۱۶

 مشكلات رايج درپرينتر كارت pvc 

در اين مقاله قصد داريم تا شما رابا برخي از مشكلات رايج در پرينتر كارت ها آشنا سازيم و راه حل هاي بر طرف كردن اين مشكلات را برايتان شرح دهيم.

گير كردن كارت در پرينتر

در كارت پرينترها نوعي غلتك تعبيه شده است كه كارت ها را از مخزن ورودي به داخل دستگاه مي‎ كشد و آن ها را عبور مي‎دهد. اين غلتك ها داراي چسبندگي مي باشند تا بتوانند كشش لازم جهت كشيدن و فشار دادن كارت ها را داشته باشند. برخي از اين غلطك هاي داراي چسبندگي زيادي هستند و موجب چسبيدن و گير كردن كارت ها در ورودي پرينتر مي شوند. براي رفع اين مشكل مي بايست چسبندگي غلطك ها را كاهش داد. بايد دقت نمود كه چسبندگي غلطك كاملا از بين نرود و فقط تا حدي كمتر شود. براي اين كار كافيست غلطك را از پرينتر جدا نموده و آن را روي يك سطح تميز حركت بدهيد تا از چسبندگي آن كاسته شود.

 خط سفيد بر روي سطح كارت

اگر چنين مشكلي براي كارت رخ داد به صورتي كه يك خط سفيد عمودي در عرض كارت چاپ شده ايجاد شده بود بدين معنا مي باشد كه در آن قسمت چاپ انجام نگرفته است. شايد به نظر برسد كه خطي به رنگ سفيد بر روي كارت چاپ شده است اما در حقيقت چاپي رخ نداده است. اين اتفاق بيانگر اين مسئله مي باشد كه يكي از پيكسل هاي هد پرينتر خرد شده است و آن پيكسل قادر به انجام عمليات چاپ نيست. براي رفع اين مشكل مي بايست هد پرينتر را تعويض نمود و هد پرينتر جديد را جايگزين آن نمود. لازم به ذكر است كه نوع هد پرينتر جديد بايد با دستگاه پرينتر سازگاري داشته باشد.

نوشته شده توسط فرشته شجاع | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0)